
Víte, jak vypadá kvalitní košile? Tenhle článek vám ušetří dost peněz, které zbytečně utrácíte za nekvalitní košile.
V dnešní době už není vůbec těžké poznat kvalitní košili. Stačí se podívat na pár bodů a hned budete mít jasno, zda Vám výrobce chce prodat hadr, který se bude hodit na mytí nádobí a nebo je jeho hlavním cílem, abyste vypadali opravdu dobře. Pokud si necháte ušít košili na míru, níže zmíněnými body by se rozhodně měla košile chlubit. U košil od 1000 do 2000 Kč hlavně sledujte kvalitu látky a jak Vám košile padne. Dobrou košili do 1000 Kč těžko najdete, pokud nejsou zrovna ve výprodeji.
1. Není košile z kvalitní bavlny? Nebrat.
Základním prvkem kvalitní košile je látka má totiž hlavní vliv, jak se budete ve Vaši košili cítit. Pokud vyberete košili z polyesteru a dalších umělých vláken, nebudou se sice tak krčit, ale budete se v nich více potit a rozhodně nebude tak pohodlná a příjemná jako přírodní bavlna. A to opravdu stojí si za to připlatit než se celý den, týden a roky trápit v nekvalitní košili. A nejen že se budete cítit pohodlněji, ale kvalitní látka má mnohem delší životnost a i po několikaletém používání vypadá jako nová. Avšak, neradujte se předčasně, pokud uvidíte levnou košili ze 100% bavlny. Není bavlna jako bavlna. Hledejte takové košile, kde uvidíte čísla jako 80/2, 100/2 a 120/2. První část představuje, jak hustě je látka tkaná - čím větší číslo, tím hustější, jemnější a prostě přátelštější pro Vaše tělo. Druhé číslo udává, z kolika nitek se vlákno skládá - měli byste vybírat vždy mezi košilemi s dvojkou, můžete ale také najít označení jako dvojmo skaná (v angličtině 2 fold cotton nebo také 2-ply). Díky tomu Vám košile dlouho vydrží.
2. Nenavazují vzory hlavně na ramenou? Zkuste se podívat po jiné.
Je to sice hlavně estetická záležitost, ale košile vypadá mnohem lépe a opravdu to stojí za to pohledat jinde. Mimo jiné, v této části také poznáte, zda si výrobce nechal záležet a můžete i trošku předpovědět trvanlivost košile. Také si všimněte našeho Francouzského stehu na rameni. Víte, v čem je jiný? Podívejte se.
3. Zaměřte se na vysokou hustotu stehů.
Čím hustěji je šev prošitý, tím košile bude kvalitnější a užijete si to s ní déle. Šije se zásadně jednou jehlou - i v případě souběžných dvojitých švů. Švy jsou potom mnohem preciznější a látka se mezi nimi po vyprání nezvlní. V bocích se také často vsazuje klínek pro zpevnění bočního švu, ale význam prakticky nemají.
4. Perleťové knoflíky Vám dodají šmrnc.
Kvalitní pánské košile se dodnes vyznačují tradičními a luxusními perleťovými knoflíčky, které jsou tak tvrdé, že se o ně snadno zlomí jehla šicího stroje. Hlavně jsou ale pohlednější, avšak mnohem dražší než ty umělohmotné.
5. Lepený límeček Vám akorát přidělá starosti.
Pokud je totiž vnitřní část přilepena s vnější látkou, použité lepidlo se časem vymyje a vnější látka se začne oddělovat. Límeček je poté nepříjemný na nošení a rychle se opotřebí. Vrcholem kvalitního límečku jsou vyjímatelné kostice, ale často se poztrácí, tudíž je někdy lepší dát přednost pohodlí a mít je zašité.
6. Dělené sedlo podtrhne vzhled košile.
Musí se dbát na návaznost vzorů, ale rozdíl mezi košilemi s děleným sedlem a bez jde opravdu poznat.
7. Výběr pouze mezi jednou délkou rukávu? Nesmysl.
Rozhodně nejsme všichni stejní, takže proč nám prodejci nabízejí košile s dlouhými rukávy, které často přesahují o více jak 7 cm přes kořen palce? V BeJager.cz si můžete vybrat mezi 3 velikostmi rukávu a samozřejmě se nemusíte bát, že by košile nesplnily body uvedené výše. Slim fit střih košile, které poznáte hlavně díky vyštíhleným bokům a zúženým rukávům, obepíná vaše tělo a je nesmírně elegantní.
Doufám, že vám článek pomohl při výběru pánských košil, kdy dobře zvolená košile z vás udělá toho pravého šviháka. A sdílením pomůžete dalším přátelům.
Příště se podíváme na košile s krátkým rukávem.
Ne, prosím, opravdu je nenoste, hlavně ne jako business košile. A kapsičky k luxusní pánské košili také nepatří.
Ale můžete si přečíst, jak se správně starat o vašeho košilovitého přítele.
Zatím žádné názory